Posted by: Ken-Marti Vaher | 11.01.2013

Palkadest ja motivatsioonist

Lopusoda-2012-politsei-paaste-koostooEile kinnitas valitsus palgamäärused, millega tõstetakse sel aastal rohkem kui 3 400 politseiniku ja ligi 1 800 päästja palka. Igal päästjal tõuseb 2013. aastal palk vähemalt 5%, keskmine palgatõus Päästeametis on 7%. Neil piirkonnapolitseinikel, kes teenivad täna alla Eesti keskmise palga (ehk 855 euro), tõuseb palk vähemalt 7%, korrakaitse- ja piirivalvepatrullidel vähemalt 5%.

Eesti on üks väheseid Euroopa Liidu riike, kus palgad siseturvalisuses üldse suurenevad ja pea ainus, kus suurenemine on sellises mahus. Samuti on see pärast majanduslangust Eestis esimene kord, kui siseministeeriumi haldusalas palku sel määral tõstetakse. See on märk, et asjad hakkavad liikuma paremuse poole.

Ühtlasi näitab palgatõus, et me selgelt väärtustame nende tööd, kellest paljud riskivad iga päev eluga teiste turvalisuse nimel. Lisaraha aitab leida ametikohtadele häid tegijaid ning täita ka vabu ametikohti. Näiteks hakkab tulevase Lihula konstaabli palk olema vähemalt 855 eurot, selle ametikoha palk tõuseb võrreldes senisega 23%. Kõigi 266 piirkonnapolitseiniku ehk rahvakeeli konstaabli palgad tõusevad vähemalt Eesti keskmise palgani (ehk 855 euroni), mis tähendab keskmiselt 14% tõusu. Vähemalt Eesti keskmist palka hakkavad sellest aastast saama ka kõik Eesti kriminaalpolitseinikud.

Lisarahastus puudutab politseis kõiki kõrgendatud riskiga ametikohti – patrull- ja piirkonnapolitseinikke, liikluspolitseinikke, piirivalvepatrulle ja vaatlejaid, kriminaalmenetlejaid ja eriüksust – neid töötajaid, kes igapäevaselt tegelevad turvalisuse tagamisega tänaval ja mujal avalikus ruumis.

Oluliseks märksõnaks on ka palkade ühtlustamine. Politsei- ja Piirivalveametis eelnes palkade suurenemisele palgareform, mille peamiseks eesmärgiks oli tagada sarnasel ametikohal sama tööd tegevatele inimestele võrdne palk. Seni on palgad politsei, piirivalve ning kodakondsuse-migratsiooni valdkonnas olnud erinevad, sest ühendameti loomisega 2010. aastal palgasüsteeme ei ühendatud. Politsei- ja Piirivalveameti töötajate miinimumpalk tõuseb 9,6%, mis tähendab, et eelkõige võidavad palgatõusust just umbes 3000 palgaastmestiku madalamatel astmetel teenivat ametnikku. Ka Päästeametis viidi läbi palgareform, mille sihiks oli eelkõige motiveerida ka päästeasutuses karjääri jätkamist.

On selge, et inimeste väärtustamine on oluline samm kogu ühiskonna jaoks. Motiveeritud ja oma tööd hästi tegevad politseinikud ja päästjad tähendavad ühiskonna jaoks suuremat turvatunnet, nii et seeläbi mõjutab see palgatõus meid kõiki.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: