Posted by: Ken-Marti Vaher | 16.01.2017

Eesti kaitsmine sõltub meist endist

Kas ühe väikeriigi saatus on peamiselt suurte riikide otsustada ja meist endist sõltub väga vähe? Vastus on kindel ei – tulevik ja edasine areng on ikkagi meie endi kätes.

julgeolek.png

Kuidas aga kaootilises maailmas kaitsta Eesti riiki ja selle väikest rahvast? Eelkõige konkreetsete sammudega nii kaitsevõime suurendamisel, siseturvalisuse tagamisel kui ühiskonna kokkusidumisel nii, et üha vähem oleks põhjust rääkida viiendast kolonnist või muukeelsete ebalojaalsusest.

IRL on alati seisnud rahvusliku julgeoleku eest ja kaitsnud rahvusriigi põhimõtteid. Paremerakonnana kaitseme neid väärtusi selgelt ka uues koalitsioonis.

IRLi eestvedamisel on uus koalitsioon Eesti tugevamaks kaitsmiseks leppinud kokku järgmised põhimõtted:

Kõigepealt, kaitsevõime suurendamine. IRLi algatusel tõsteti viis aastat tagasi iga-aastased kulud riigikaitsele 2%-ni SKP-st ja seda hoiame kindlalt ka edaspidi. See on tõhus panus Eesti kaitsevõimesse, kuid tahame teha rohkem – on lepitud kokku, et täiendavalt luuakse rahvuslik kaitseinvesteeringute programm, samuti suurendatakse kohustuslikku ajateenistust läbivate noorte arvu. Ja loomulikult, püsivalt saavad asuma Eestis NATO väed.

Siseturvalisus ja –julgeolek peab suurenema käsikäes kaitsevõimega. Selleks tagame julgeolekuasutuste (KAPO, Teabeamet) jätkuva tugevdamise, et vähendada Eestit ohustavaid tegevusi. Arvestades radikaalse islami tapatöödega Euroopas on eriline tähelepanu terrorismi ennetamisel, samuti idanaabri tegevuse tõkestamisel. Lõpuni tuleb ehitada idapiir ja tagada tõhus kiirreageerimisvõimekus. Seisame üheselt Eesti senise konservatiivse rändepoliitika eest, sealhulgas oleme vastu Euroopa Liidu kohustuslikule kvoodisüsteemile pagulaste ümberpaigutamisel.

Lojaalsuse suurendamine ühiskonnas on samuti kaitsvaks kilbiks. Mida rohkem on neid, kes on truud Eesti riigile, seda tugevam riik sisemiselt. Eesti keel peab saama selgeks kõigile, kes seda soovivad. Tuleb märgatavalt tõsta eesti keele õppe kvaliteeti ja anda võimalus õppida tasuta eesti keel selgeks kõigile, kes üheselt soovivad saada Eesti kodanikeks. Selleks rajatakse Tallinnasse ja Narva eesti keele majad. Muukeelsete toomiseks Eesti riigi infovälja tuleb tugevdada venekeelset telekanalit ETV Pluss ja tagada selle laiem levik. Inimeste tähelepanu võitmine ei teki aga mõne aastaga, vaid vajab pikaajalist tööd ja panustamist. Lähiaastatel saab tugeva signaali Eesti riigi kohalolekust ka alatine murelaps Ida-Virumaa – valitsuslepe näeb ette  Sisekaitseakadeemia üleviimise Narva.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: